polski zwiazek faktorow

Dane firmy
Polski Związek Faktorów
Ul. Solec 81b, lok. A-51
00-382 Warszawa
www.faktoring.pl

 • Dane kontaktowe
 • (+48) 667 672 118
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Polski Związek Faktorów (PZF) jest organizacją samorządu branżowego reprezentującą podmioty świadczące usługi faktoringowe w Polsce. Do najważniejszych zadań PZF należy krzewienie wśród przedsiębiorców świadomości korzyści wynikających z faktoringu. Związek prowadzi też szeroki dialog na rzecz rozwoju tego sektora w Polsce.

Członkowie PZF

Polski Związek Faktorów działa od 2001 roku. Do PZF należy obecnie 29 członków – 5 banków komercyjnych i 19 samodzielnych podmiotów, wyspecjalizowane w faktoringu, 3 partnerów oraz 2 członków honorowych.

Cele PZF

Celem PZF jest budowanie silnego samorządu branżowego poprzez:

 • bliską, systematyczną i uporządkowaną współpracę wewnątrz organizacji,
 • edukację przedsiębiorców i promocję usług,
 • współpracę z ośrodkami akademickimi i decydentami na rzecz rozwoju rynku.

Międzynarodowy Kongres Faktoringu

Międzynarodowy Kongres Faktoringu, organizowany co roku przez PZF, to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu spotkań menedżerów i praktyków faktoringu i finansów w Polsce. Udział w nim biorą uznani eksperci z całego świata. Omawiane są tu najważniejsze problemy i wyzwania stojące przed dostawcami usług faktoringowych zarówno w Polsce, jak i na innych rynkach.

Podczas Kongresu przedstawiciele branży faktoringowej rozmawiają z przedsiębiorcami i menedżerami korzystającymi z tych usług. Omawiane są zagadnienia związane z wykorzystaniem nowych technologii w finansach, a także zmiany prawne, regulujące funkcjonowanie przedsiębiorczości w Polsce i w Europie. Więcej na stronie: KongresFaktoringu.pl

Almanach PZF

„Faktoring. Almanach Polskiego Związku Faktorów” to swoista kronika branży faktoringowej w Polsce. Prezentuje materiały opracowane przez praktyków, omawiających zmiany, jakie dokonały się na krajowym i globalnym rynku usług obrotu wierzytelnościami. Główną siłą wydawnictwa jest aktualność i pragmatyzm. Autorzy są na co dzień związani z branżą obrotu wierzytelnościami. Wiedza, którą dzielą się z czytelnikami, jest podparta ogromnym doświadczeniem nabytym w trakcie obsługi tysięcy umów faktoringowych i realizacji milionów operacji na wierzytelnościach.

almanach 2018 faktoring

Tytuł:
FAKTORING
Almanach Polskiego Związku Faktorów

Pod redakcją
Tomasza Biernata

Opracowanie naukowe część II
prof. dr hab. Dorota Korenik

 • Wydawca:
  Polski Związek Faktorów
  Data wydania: 2018

 • Publikacja on-line:
  Otwórz w PDF

 

Newsletter

.