Wydarzenia branżowe

 • Polski Związek Faktorów zaprasza do udziału w XII Międzynarodowym Kongresie Faktoringu. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w tradycyjnej formule konferencyjnej oraz online. Wydarzenie będzie pełne pasjonujących wystąpień, ciekawych dyskusji i ważnych pytań. Eksperci podsumują sytuację na rynku faktoringowym oraz w otoczeniu przedsiębiorczości u progu nowej ery w gospodarce. Będą też dyskutować o tym, czego nauczył nas kryzys wywołany pandemią oraz jaka przyszłość czeka rynki w Polsce i na świecie.

 • Quo vadis rynku pożyczkowy? X edycja Kongresu Sektora Pożyczkowego już 8 czerwca 2021 r. w Warszawie.

  Organizowany od 2012 roku Kongres Sektora Pożyczkowego to cykliczne wydarzenie skierowane do kadry zarządzającej instytucji finansowych, firm pożyczkowych i pośrednictwa finansowego, fintechów, specjalistów doradztwa prawnego i strategicznego oraz dostawców produktów i usług związanych z produktami kredytu konsumenckiego. Kongres jest okazją do otwartej dyskusji o stanie i perspektywach rozwoju sektora i najlepszych praktykach biznesowych, regulacjach polskich i europejskich dotyczących tego sektora oraz o innowacjach i usprawnianiu procesów biznesowych.

 • Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznym Kongresie Consumer Finance, który odbędzie się w formule online 10 grudnia 2020. Kongres współorganizowany jest już po raz szesnasty przez Centrum Myśli Strategicznej, Gdańską Akademię Bankową oraz Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.

 • 16-17 listopada 2020 roku (ONLINE) odbędzie się XI edycja Kongresu Zarządzania Wierzytelnościami, którego organizatorem jest Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce - ZPF. Kongres Zarządzania Wierzytelnościami wpisał się na stałe w kalendarz projektów w tym obszarze. To aktualnie największy cykliczny projekt kongresu branży windykacyjnej.

  Kongres jest miejscem spotkania oraz otwartej dyskusji na najbardziej aktualne kwestie dotyczące stanu i perspektyw sektora zarządzania wierzytelnościami, a przy tym inspirującego miejsca spotkania sektora, w tym dostawców wierzytelności i firm świadczących usługi w tym zakresie.

 • Polski Związek Faktorów zaprasza do udziału w edycji online XI Międzynarodowego Kongresu Faktoringu. Tegoroczne spotkanie, ze względu na pandemię, odbędzie się w formule internetowej. Nie zabraknie w nim jednak inspirujących wystąpień, ciekawych dyskusji i ważnych pytań. Omówimy bieżącą sytuację gospodarczą w Polsce i na świecie, a także jej wpływ na sektor faktoringu. Przeanalizujemy też jak nowe technologie wpływają na rozwój usług związanych z finansowaniem przedsiębiorczości.

 • Już po raz 8. spotkamy się podczas Poland & CEE Digital Finance (26-27 lutego 2020, Warszawa, Hotel Courtyard by Marriott) z liderami biznesu i przedstawicielami organów regulacyjnych, aby poznać rewolucyjne podejście do lojalności w czasach cyfrowej dysrupcji.

  Dzisiaj lojalność buduje się poprzez współdzielenie z konsumentami ważnych dla nich wartości. Zmieniające się wymagania znacząco wpływają na zmianę priorytetów dla sektora finansowego. Banki i Fintechy muszą pójść dalej w tworzeniu cyfrowych innowacji. W opinii ekspertów będą musieli zmienić swoją ofertę wartości, aby zaspokoić wyraźnie nowe potrzeby konsumentów.

 • Na pytania o przyszłość rynku consumer finance odpowiedzą eksperci podczas tegorocznego Kongresu Consumer Finance, który odbędzie się w dniach 5-6 grudnia 2019 w warszawskim Centrum Giełdowym przy ul. Książęcej 4. Od kilkunastu lat Kongres Consumer Finance to największe branżowe forum dyskusyjne o wyzwaniach, problemach i perspektywach rynku consumer finance. Podczas tegorocznej XV edycji w trudnym momencie dla branży, wobec wyzwań sektorowych podejmujemy dyskusję o tym jak adaptować organizacje do zmian otoczenia zewnętrznego i wewnętrznego.

 • Serdecznie zapraszamy do udziału w XII Kongresie Bankowości Detalicznej, największym krajowym forum dyskusyjnym o perspektywach, wyzwaniach i problemach bankowości detalicznej. Kongres odbędzie się 20–21 listopada 2019. w Centrum Giełdowym GPW w Warszawie.

  Kongres rozpoczniemy Debatą Gigantów Bankowości Detalicznej, w której udział wezmą Prezesi siedmiu największych krajowych banków, a którą tradycyjnie poprowadzi Marek Tejchman z Dziennika Gazety Prawnej. Dyskusja koncentrować się będzie na najistotniejszych krótko- i średniookresowych wyzwaniach stojących przed sektorem, w kontekście szeroko rozumianej odpowiedzialności zarówno sektora jak i regulatorów oraz klientów.

 • 2 października 2019 roku w warszawskim Hotelu Marriott odbędzie się V edycja Kongresu Pośrednictwa Finansowego, którego organizatorem jest Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce - ZPF (poprzednia nazwa Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych - KPF, przyp. red.). Jubileuszowa, V edycja Kongresu będzie okazją do podsumowania ostatnich wydarzeń mających miejsce na rynku finansowym. Podczas październikowego wydarzenia zostaną postawione pytania o wpływ regulacji na sektor pośrednictwa finansowego, a także o przyszłość rynku kredytów hipotecznych. Zaproszeni eksperci będą dyskutować także o modelach biznesowych i kierunkach dalszego rozwoju – w kierunku on-line czy off-line, czy technologia pożera rentowność? Stałym elementem agendy Kongresowej jest część społeczno- etyczna. Szczególnej uwadze uczestników polecamy debatę „Czy branża finansowa potrzebuje nowych liderów?”.

 • 20 września 2019 roku w Warszawie odbędzie się po raz pierwszy w Polsce konferencja FinAdTech, której organizatorem jest sieć afiliacyjna LeadGid. Międzynarodowa konferencja FinAdTech odbywa się w różnych krajach Europy i gromadzi czołowych przedstawicieli sektora finansowego: banki, MFO, firmy fintech i głównych webmasterów. Format FinAdTech zapewnia bogaty program wystąpień ekspertów oraz liderów rynku e-finansów, opracowania od webmasterów w sektorze finansowym, najlepszy networking na stoiskach firm, a także afterparty.

  W tegorocznym programie konferencji FinAdTech zostanie poruszonych wiele ważnych tematów, m.in:

  • Jaki będzie marketing finansowy?
  • Globalne trendy i przegląd globalnego rynku e-finansów
  • Trendy i prognozy Fintech w Polsce
  • Wiadomości z elektronicznego rynku pieniężnego: Big Data: banki, mikroorganizacje finansowe, ruch internetowy
  • Jakie strategie promowania produktów finansowych są wybierane przez dzisiejszych kluczowych graczy na rynku?
  • Jakie narzędzia będą potrzebne? Studia przypadków i raporty uczestników rynku
  • Udany biznes: historie sukcesu z pierwszej ręki
  • Jak banki i MFI dostosowują się do transformacji cyfrowej i zmian regulacyjnych
  • Sukces na nowych rynkach w Polsce

 • Kongres Faktoringu to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu spotkań menedżerów i praktyków faktoringu i finansów w Polsce. Udział w nim biorą uznani eksperci z całego świata. Omawiane są tu kluczowe problemy i wyzwania stojące przed dostawcami usług faktoringowych zarówno w Polsce, jak i na innych rynkach. W tym roku przypada 25-lecie funkcjonowania tej branży w Polsce. Także Kongres będzie miał swój okrągły jubileusz – X edycję.

  Już po raz dziesiąty eksperci w dziedzinie zarządzania płynnością spotykają się na największym wydarzeniu poświęconym finansowaniu firm w Polsce. Międzynarodowy Kongres Faktoringu na mapie konferencji branży finansowej wypracował sobie silną pozycję i uznanie. Przez lata przyciągnął wielkie grono wiernych słuchaczy i uczestników zarówno z Polski, jak i ze świata.

 • Trwa rekrutacja na studia podyplomowe: Bankowość i doradztwo finansowe

  • Wydarzenia branżowe

  Trwa rekrutacja na studia podyplomowe Bankowość i doradztwo finansowe (V edycja) prowadzone przez Katedrę Pieniądza i Bankowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Celem Studium jest przekazanie słuchaczom wiedzy teoretycznej i praktycznej z 2 obszarów tematycznych – Bankowości i Doradztwa finansowego. Program studiów we wskazanych obszarach spełnia europejskie standardy określone przez Związek Banków Polskich na Europejski Certyfikat Bankowca ECB EFCB 3E w przypadku modułu Bankowość oraz Europejską Federację Doradców Finansowych EFFP Europa (European Federation of Financial Professionals) w Bad Homburg (Niemcy) za pośrednictwem Europejskiej Akademii Planowania Finansowego (EAFP) na certyfikat Europejskiego Asystenta Finansowego (EFG®, European Financial Guide) w przypadku modułu Doradztwo finansowe.

 • Konferencja CSR Financial Day 2019 - Poznań, 10.04.2019 r.

  • Wydarzenia branżowe

  10 kwietnia 2019 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbędzie się IV edycja Konferencji CSR Financial Day, podczas której zaplanowano 3 sesje tematyczne:

  • Działania społeczne banków w Polsce – sesja zamknięta prezentująca wyróżnione działania CSR w ramach konkursu na działania społeczne
  • Edukacja konsumentów przez instytucje finansowe – regulacyjny obowiązek czy faktyczne działanie?
  • Jak (od)budować reputację instytucji finansowych?

  CSR Financial Day - Społeczna odpowiedzialność instytucji finansowych to konferencja naukowa organizowana cyklicznie na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu przez Studenckie Koło Naukowe Bankowości i Pośrednictwa Finansowego działające przy Katedrze Pieniądza i Bankowości. Pomysłodawcą konferencji i przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego jest prof. UEP dr hab. Krzysztof Waliszewski.

 • Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce aktywnie wspiera sektor FinTech w Polsce dlatego z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa do udziału w III edycji Kongresu Sektora FinTech. Kongres odbędzie się dnia 7 marca 2019 roku w Hotelu Polonia Palace w Warszawie. Tegoroczny Kongres odbędzie się we współpracy ze Stowarzyszeniem Absolwentów MBA Politechniki Gdańskiej.

  Od kilku lat obserwujemy istotny wpływ sektora FinTech na sektor usług finansowych w Polsce, możemy mówić o rewolucji w sposobie funkcjonowania usług finansowych i wielu innych aspektów rynku finansowego. Kongres to dobre miejsce, aby postawić ważne pytania dotyczące przyszłości sektora FinTech.

 • Dnia 23 listopada 2018 r. w Hotelu Bellotto mieszczącym się w XVI wiecznym Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbyła się VIII gala charytatywna na rzecz Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?” oraz Kliniki Budzik zorganizowana przez magazyn „Businesswoman & life”. Podczas gali miała miejsce premiera i licytacja kalendarza magazynu Businesswoman & life 2019.

  W kalendarzu gwiazd na poszczególnych planszach pozowały znane osobowości w duetach z kobietami biznesu: Ewa Błaszczyk i Katarzyna Trawińska, Anna Samusionek i Katarzyna Cebulska-Bajera, Helena Norowicz i Patrycja Cierocka -Szumichora, Anna Guzik i Monika Hołymczuk, Kasia Moś i Violetta Nowak, Daria Ładocha i Dominika Flaczyk, Agnieszka Kaczorowska i dr Justyna Bukowska-Kania, Mariola Bojarska-Ferenc i Marta Bocheńska-Pachuta, Beata Pawlikowska i Magdalena Pasik-Zagalska, Anna Seniuk i Katarzyna Kolmetz, Katarzyna Cichopek i Beata Leszczyńska, Ewa Kasprzyk i Dominika Maciołek, Kasia Sokołowska i Monika Głogowska, Dorota Gardias i Monika Duda.

 • Serdecznie zapraszamy na czternastą edycję Kongresu Consumer Finance w dniach 6-7 grudnia 2018 r. w Warszawie w Centrum Giełdowym (ul. Książęca 4). Współorganizatorami wydarzenia są Gdańska Akademia Bankowa oraz Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.

  Od kilkunastu lat Kongres Consumer Finance to największe branżowe forum dyskusyjne o wyzwaniach, problemach i perspektywach rynku consumer finance. Na początku Kongresu zostaną ogłoszone wyniki konkursu na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu VERBA VERITATIS.

 • Tegoroczny Kongres rozpocznie II Debata Gigantów Bankowości Detalicznej, do której zaproszeni zostali Prezesi siedmiu największych banków detalicznych w Polsce. Tematem przewodnim debaty będzie pytanie: „Bankowość detaliczna – jak przygotować się na zmianę koniunktury?” Podczas dyskusji poruszone zostaną takie aspekty jak uwarunkowania makroekonomiczne, presja na rentowność, ryzyko i stabilność sektora oraz konsolidacja sektora.

  Kongres Bankowości Detalicznej w ciągu dziesięciu minionych edycji stał się najważniejszą platformą merytorycznej dyskusji o perspektywach rozwoju bankowości detalicznej w Polsce. Kongres jest swoistym branżowym think tankiem obejmującym debaty, rekomendacje i publikacje. Eksperci związani z Kongresem uczestniczą także w międzynarodowych konsultacjach dotyczących bankowości detalicznej i przedstawiają stanowiska specjalistów z polskiego sektora bankowego.

 • Studia podyplomowe: Bankowość i doradztwo finansowe. Rekrutacja do 15.10.2018r.

  • Wydarzenia branżowe

  Do 15 października 2018 r. trwa rekrutacja na studia podyplomowe Bankowość i doradztwo finansowe (IV edycja) prowadzone przez Katedrę Pieniądza i Bankowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Celem Studium jest przekazanie słuchaczom wiedzy teoretycznej i praktycznej z 2 obszarów tematycznych – Bankowości i Doradztwa finansowego. Program studiów we wskazanych obszarach spełnia europejskie standardy określone przez Związek Banków Polskich na Europejski Certyfikat Bankowca ECB EFCB 3E w przypadku modułu Bankowość oraz Europejską Federację Doradców Finansowych EFFP Europa (European Federation of Financial Professionals) w Bad Homburg (Niemcy) za pośrednictwem Europejskiej Akademii Planowania Finansowego (EAFP) na certyfikat Europejskiego Asystenta Finansowego (EFG®, European Financial Guide) w przypadku modułu Doradztwo finansowe.

 • Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych zaprasza do udziału w IV Kongresie Pośrednictwa Finansowego, Kongres będzie miał miejsce w Warszawie w dniu 2 października 2018 roku. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Związek Banków Polskich, Związek Polskiego Leasingu, Polski Związek Faktorów, Izba Domów Maklerskich, Fundacja EFPA Polska oraz Warszawski Instytut Bankowości.

  Organizowany od 2015 roku Kongres Pośrednictwa Finansowego to największe cykliczne wydarzenia dla sektora pośrednictwa finansowego w Polsce. Kongres jest miejscem otwartej dyskusji o stanie i perspektywach rozwoju sektora, dyskusji o praktykach biznesowych sektora a także platformą wymiany najlepszych doświadczeń zbudowaną w ten sposób by wpływała na kształt standardów etycznych i biznesowych sektora.

 • Studia podyplomowe w WSB w Chorzowie

  • Wydarzenia branżowe

  Ucz się od praktyków i z praktykami wymieniaj się wiedzą. Zainwestuj w swoją przyszłość. Wybierz studia podyplomowe w WSB w Chorzowie. Zobacz pełną ofertę kierunków studiów podyplomowych w WSB w Chorzowie. Więcej >>

 • Rynek pracy, venture capital i private equity, fintech oraz rynki kapitałowe to cztery obszary tematyczne, które zostaną poruszone 14 kwietnia w Poznaniu podczas konferencji biznesowej European Business Alliance Forum. Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu udowadniają, że o ważnych tematach dotyczących rozwoju polskiej gospodarki dyskutować może każdy, a nie tylko eksperci. Idea łączy ze sobą środowisko studenckie i biznesowe.

 • Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce zaprasza do udziału w II edycji Kongresu Sektora FinTech, który odbędzie się dnia 22 marca 2018 roku w Hotelu Polonia Palace w Warszawie.

  Sektor FinTech istotne wpływa na sektor usług finansowych w Polsce, rewolucjonizuje sposób funkcjonowania usług finansowych i wiele innych aspektów rynku finansowego. Kongres Sektora FinTech ma być miejscem spotkania oraz otwartej dyskusji na najbardziej aktualne kwestie dotyczące perspektyw i kierunków rozwoju tego sektora dlatego II edycja Kongresu ma poruszyć najbardziej istotne problemy rynku finansowego:

 • PERSPEKTYWY ROZWOJU RYNKU POŚREDNICTWA FINANSOWEGO W 2018 ROKU

  • Wydarzenia branżowe

  23 grudnia 2017r. ukazał się kolejny numer magazynu biznesowego "Przewodnik dla Pośredników Finansowych 2017/2018" w wersji ONLINE, który jest poświęcony perspektywom rozwoju pośrednictwa finansowego w 2018 r. Najnowsze wydanie zawiera m.in. wypowiedzi osób decyzyjnych z poszczególnych instytucji finansowych oraz ich partnerów, na temat prowadzenia działalności biznesowej w branży finansowej. Najnowsze wydanie jest responsywne (RWD), dostępne na wszystkich urządzeniach (bezpłatnie). Link do magazynu znajduje się na końcu niniejszego artykułu oraz w MENU Użytkownika. 

  Na podsumowanie 2017 r. należy jeszcze poczekać, aczkolwiek już teraz można stwierdzić, że najważniejszym wydarzeniem w tym roku była implementacja ustawy o kredycie hipotecznym i związane z nią konsultacje nad jej ostatecznym kształtem. Ustawa, która wbrew pozorom nie reguluje wyłącznie obszaru związanego z dystrybucją kredytów hipotecznych, była źródłem niepewności i licznych dyskusji na temat przyszłego obrazu rynku pośrednictwa finansowego w Polsce.

 • Kongres jest największym, dorocznym spotkaniem przedstawicieli sektora consumer finance oraz instytucji współpracujących poświęcony perspektywom, wyzwaniom i problemom rynku consumer finance. Celem Kongresu jest otwarta debata pomiędzy wszystkimi uczestnikami rynku consumer finance, wymiana informacji nt. najbardziej aktualnych problemów rynku, a także wypracowanie rekomendacji w zakresie bezpieczeństwa rynku consumerfinance.

 • Kongres Bankowości Detalicznej to największe w Polsce cykliczne forum dyskusyjne przedstawicieli banków, regulatorów, doradców i ekspertów z zakresu bankowości detalicznej. Od dziewięciu lat stanowi on kluczową platformę wymiany myśli i doświadczeń dla ponad 450 uczestników.

  Kongres skupia się na wyzwaniach sektora, identyfikuje problemy i proponuje rozwiązania stymulujące rozwój i zwiększające jego bezpieczeństwo. Jest on częścią Europejskiego Kongresu Finansowego, otwartej debaty o bezpieczeństwie finansowym i zrównoważonym rozwoju Europy i Polski.

 • Tegoroczna, trzecia już edycja Kongresu, poruszy najbardziej aktualne problemy rynku finansowego, w tym niezwykle ważne aspekty – przegląd otoczenia rynkowego sektora pośrednictwa finansowego czy tendencje na rynku kredytowym i nowe regulacje oraz ich wpływ na sektora, odbędzie się także dyskusja „Technologia, klient, produkt – który czynnik rozstrzygnie o przyszłym modelu biznesowym pośrednika”.

 • Studia podyplomowe: Bankowość i doradztwo finansowe. Rekrutacja do 30.09.2017r.

  • Wydarzenia branżowe

  Do 30 września 2017 r. trwa rekrutacja na 2-semestralne studia podyplomowe Bankowość i doradztwo finansowe (edycja III) prowadzone przez Katedrę Pieniądza i Bankowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Celem Studium jest przekazanie słuchaczom wiedzy teoretycznej i praktycznej z 2 obszarów tematycznych – Bankowościi Doradztwa finansowego. Program studiów we wskazanych obszarach spełnia europejskie standardy określone przez Związek Banków Polskich na Europejski Certyfikat Bankowca ECB EFCB 3E w przypadku modułu Bankowość oraz Europejską Federację Doradców Finansowych EFFP Europa (EuropeanFederation of Financial Professionals) w Bad Homburg (Niemcy) za pośrednictwem Europejskiej Akademii Planowania Finansowego (EAFP) na certyfikat Europejskiego Asystenta Finansowego (EFG®, European Financial Guide) w przypadku modułu Doradztwo finansowe.

 • Tematyka wydarzenia będzie podzielona na dwa bloki. Podczas konferencji zostaną omówione najnowsze trendy rozwiązań oraz technologii dla sektora bankowego. Kluczowe zagadnienia skoncentrujemy również na aspektach bezpieczeństwa. Zarządzanie bezpieczeństwem w sektorze bankowym jest złożonym wyzwaniem, wymagającym dogłębnej analizy wielu elementów. M.in. sposobu zabezpieczeń czynności bankowych, identyfikacji wektora zagrożeń, przeglądu podejmowanych inicjatyw bezpieczeństwa, jak również koncepcji, trendów i technologii, które zostały wprowadzone w celu rozwiązania konkretnych problemów, będą głównym przedmiotem dyskusji podczas wydarzenia.

 • Odkryj tajemnice mózgu! Bezpłatne webinary

  • Wydarzenia branżowe

  Jak zachowuje się mózg na zakupach? Jak mózg doświadcza smaku? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć dr Magdalena Zubiel-Kasprowicz oraz dr Dorota Ackermann-Szulgit.

 • Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce zaprasza do udziału w VI edycji Kongresu Sektora Pożyczkowego, który odbędzie się dnia 25 maja 2017 roku w Hotelu Marriott w Warszawie. Organizowany po raz szósty Kongres to największe cykliczne wydarzenia dla pozabankowego sektora pożyczkowego. Zgodnie z kilkuletnią tradycją organizacji tego projektu, Kongres jest platformą wymiany najlepszych doświadczeń a jednocześnie ma wpływać na kształt standardów etycznych i biznesowych sektora.

 • Konferencja CSR Financial Day 2017 - Poznań, 5.04.2017r.

  • Wydarzenia branżowe

  Konferencja CSR Financial Day 2017 - Społeczna odpowiedzialność instytucji finansowych - odbędzie się 5 kwietnia od godz. 9:00, na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Celem konferencji organizowanej przez SKN Bankowości i Pośrednictwa Finansowego jest przedstawienie od strony teoretycznej i praktycznej społecznej odpowiedzialności biznesu w instytucjach finansowych – bankach, pośrednikach finansowych i doradcach finansowych.

.