Na polskim rynku działa dzisiaj wielu brokerów produktów finansowych, więc każdy pośrednik finansowy może znaleźć ofertę dla siebie. W praktyce wielu doradców współpracuje z kilkoma brokerami, co wynika nie tylko z faktu różnic w oferowanych stawkach prowizji, ale także z powodu różnego zakresu dostępnych produktów. Patrząc przez ten pryzmat bardzo wyraźnie widać, że nasz rynek pośrednictwa finansowego to tak naprawdę dwa różne światy: rynek produktów bankowych oraz rynek pożyczek pozabankowych. Brokerzy koncentrujący się na rynku bankowym oferują w praktyce ten sam zestaw ofert obejmujący kredyty hipoteczne i gotówkowe oraz produkty dla firm, a także w ograniczonym zakresie produkty inwestycyjne. Druga grupa brokerów to firmy oferujące gotówkowe kredyty bankowe i pożyczki oraz chwilówki pozabankowe, co ważne w większości przypadków umożliwiając składanie wniosków elektronicznie, dzięki integracji z systemami firm pożyczkowych i banków.

Aby móc zaoferować swoim klientom obie kategorie produktów trzeba było mieć umowę z co najmniej dwoma brokerami. Ale to już przeszłość, gdyż te dwa równoległe światy zostały właśnie połączone w jednej platformie brokerskiej oferowanej przez Finhouse. Można więc mieć wszystko w jednym, a nawet jeszcze więcej.

Najszersza oferta produktowa

Finhouse jako pierwszy broker połączył na swojej platformie zarówno pełną ofertę bankową z hipotekami, gotówkami i produktami dla firm wraz z ofertą pozabankowych pożyczek i chwilówek, w tym również pożyczek dla firm. Takie połączenie oferty to w sumie ponad 40 instytucji finansowych i niemal 200 różnych produktów, a więc możliwość znalezienia oferty praktycznie dla każdego klienta. Współpracujący z Finhouse doradcy mogą zatem oprzeć działalność nie na jednym, ale na dwóch filarach (bankowym i pozabankowym), dzięki czemu mają możliwość uzyskiwania stabilnego wynagrodzenia.

Dwie porównywarki produktów

Finhouse to firma, która jako pierwsza w Polsce w 2007 roku wprowadziła na rynek system wsparcia sprzedaży kredytów hipotecznych, zwany potocznie porównywarką. System ten jest obecnie rozszerzony także o porównywarkę pożyczek bankowych i pozabankowych, zarówno dla osób fizycznych, jak i dla firm. Porównywarki pozwalają błyskawicznie generować oferty zawierające szczegółowe parametry kosztowe, a także dają możliwość składania wniosków o produkty gotówkowe online bezpośrednio w bankach oraz u pożyczkodawców pozabankowych. Te narzędzia ułatwiają, a przede wszystkim przyspieszają proces sprzedaży: wygenerowanie ofert wraz ze wszystkim parametrami kosztowymi trwa tylko kilka minut, a system umożliwia ich czytelną prezentację klientowi.

CRM do budowania własnej bazy

Firmom tworzącym własne sieci sprzedaży firma oferuje bezpłatny system Finhouse.CRM, umożliwiający pełne zarządzanie własną siecią sprzedaży, a także budowanie własnej bazy danych osobowych zgodnie z wymaganiami GIODO. Sprawdzony przez wiele firm system umożliwia stworzenie w jednym miejscu pełnej bazy informacji o klientach, agregowanie, filtrowanie i zarządzanie danymi zarówno osób fizycznych, jak i klientów biznesowych i oferuje czytelną historię ich obsługi. Posiada wbudowany work flow obsługi klienta (statusy) ujednolicający i znacznie upraszczający zapisywanie historii obsługi klienta. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest określenie aktualnego statusu pracy z każdym klientem, co umożliwia także bieżące śledzenie pracy doradców.

CRM pozwala również na definiowanie dowolnej struktury sieci oddziałów, generowanie szczegółowych raportów efektywnościowych, a także naliczanie prowizji definiowanych przez użytkownika i obowiązujących dla określonych okresów. Ciekawym elementem Finhouse.CRM jest kalendarz, umożliwiający nie tylko zarządzanie czasem pracy oraz kontaktami doradców z klientami, ale również delegowanie i kontrolę wykonywania zadań. Co ważne: powierzenie Finhouse przetwarzania danych osobowych odbywa się zgodnie z art. 31 ustawy o ochronie danych osobowych i dotyczy ich fizycznego przechowywania w zasobach technicznych (serwery, systemy) udostępnianych użytkownikowi przez Finhouse w ramach umowy licencyjnej. Dane należą zawsze i wyłącznie do ich właściciela, a więc użytkownika systemów.

Pieniądze to nie wszystko, czyli ProfiTy

Wysokość uzyskiwanych prowizji to jeden z kluczowych czynników oceny oferty brokera. Prowizje w Finhouse są ustalane liniowo, tak więc nie jest wymagane osiąganie żadnych poziomów sprzedaży. Ale nie tylko dzięki prowizjom można korzystać finansowo na współpracy z Finhouse. Każdy może wziąć udział w programie premiowym ProfiTy oferującym potrójne korzyści za aktywną sprzedaż oraz polecenia.

Za każdy sprzedany produkt otrzymuje się nie tylko prowizję, ale także punkty w programie lojalnościowym. Punkty te wymieniane są na gotówkę. Można również uzyskiwać stałe dochody niezależne od wypracowanych prowizji. Polecanie Finhouse zaprzyjaźnionym doradcom oznacza dodatkową prowizję od zrealizowanej przez nich sprzedaży. Wystarczy zatem zbudować własną sieć rekomendacji, by zarabiać znacznie więcej. No i jeszcze konkursy, organizowane przez Finhouse wspólnie z bankami, a także instytucjami pozabankowymi. Można wygrywać atrakcyjne nagrody - extra punkty w Programie ProfiTy, laptopy, wycieczki i wiele innych.

Po prostu Plug&Sell

Dewiza Finhouse to Plug&Sell. Wystarczy jedna umowa, aby uzyskać dostęp do najszerszej oferty produktów finansowych na rynku, oferowanych przez spółkę systemów i rozwiązań, wsparcia sprzedaży, unikalnych narzędzi, a także atrakcyjnych warunków prowizyjnych z ekstra dodatkami. Działający od 2006 roku Finhouse od listopada 2010 roku jest spółką notowaną na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka posiada certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo.

Finhouse SA

To 10 lat doświadczenia na rynku pośrednictwa finansowego. Od 2010 roku jesteśmy notowani na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych i posiadamy Certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo. Nasza oferta dla doradców finansowych to najszersza dostępna na rynku oferta produktowa wraz z systemem wsparcia sprzedaży i systemem CRM. System wsparcia sprzedaży Finhouse. Sales to m.in. dwie wyszukiwarki: kredytów hipotecznych oraz pożyczek gotówkowych wraz z możliwością przesyłania wniosków o gotówki ONLINE. To także bezpłatny system CRM, umożliwiający zarządzanie własną firmą przez Agentów i budowanie własnej bazy danych zgodnie z GIODO.

  • Wiadomości

Oferty współpracy: franczyza / pośrednictwo

.