Sprzedaż produktów finansowych przez mobilnego doradcę czy też pośrednika finansowego klientowi indywidualnemu lub firmie jest w dużej mierze oparta na wypracowanym zaufaniu i wiarygodności. Aby móc szybciej  i lepiej zrealizować ten cel, część przedstawicieli branży sięga po model biznesowy oparty na współpracy z doświadczonym i renomowanym integratorem bankowym.

Na polskim rynku pośrednictwa finansowego funkcjonuje kilku integratorów bankowych. Integratorzy z jednej strony współpracują z bankami, z drugiej z  pośrednikami finansowymi w zakresie sprzedaży  kredytów i pożyczek oferowanych przez banki. Jakie wsparcie otrzymują w takim modelu partnerzy?

Portfel produktów i wsparcie sprzedaży

Integrator nie tyko udostępnia partnerowi kompletny portfel produktów finansowych: od kredytów gotówkowych, konsolidacyjnych po hipoteczne od największych banków w Polsce, ale także wspiera go w analizie klienta i doborze odpowiedniej oferty.

- Towarzyszymy naszym partnerom od początku do końca procesu sprzedażowego. Dbamy też o podnoszenie ich kompetencji, dlatego organizujemy szkolenia sprzedażowe i produktowe, podczas których dzielimy się naszą wiedzą, którą zdobyliśmy funkcjonując wiele lat w branży - podkreśla Leszek Greń, prezes Zarządu firmy FinUp, zajmującej się sprzedażą usług finansowych.

Współpracując z integratorem pośrednik finansowy może skupić się na wykonywanej pracy i wynikach oraz korzystać z knowhow integratora, zachowując przy tym swoją niezależność i autonomię swojego biznesu.

- Startując w biznesie pośrednictwa finansowego trzeba się  przygotować na negocjacje współpracy z poszczególnymi bankami, mieć dostęp do technicznych narzędzi niezbędnych do pracy, w tym aplikacji kredytowych, programów motywacyjnych i co ważne dysponować kontaktami biznesowymi.  Zgromadzenie tego zabiera czas i pieniądze. Pomoc doświadczonego i wypróbowanego  integratorapozwala zaoszczędzić oba, a co więcej może się  przyczynić, że pośrednik będzie krok dalej niż konkurencja - tłumaczy  Ryszard Korzonek, prezes firmy Fintegra, integratora współpracującego z bankami oraz pośrednikami finansowymi.

FinUp

FinUp to jeden z największych Integratorów Pośredników Finansowych w Polsce. Firma od 2011 roku specjalizuje się w sprzedaży usług finansowych do każdego segmentu rynku. FinUp współpracuje z kluczowymi instytucjami finansowymi, m.in.: Alior Bank, Deutsche Bank Polska, Nest Bank , Raiffeisen Bank, Fundusz Mikro. FinUp  organizuje dystrybucję produktów finansowych dla blisko 2000 Agentów, do obsługi których dedykowana jest struktura Regionalnych Koordynatorów Sprzedaży i wyspecjalizowany Zespół Wsparcia łącznie z dedykowaną infolinią.Od 2016 roku FinUp tworzy własną sieć oddziałów - Centra Rozwoju Biznesu FinUp oraz sieć placówek prowadzonych w modelu współpracy franczyzowej – FinUp Partner.

Więcej informacji o FinUp >>

  • Wiadomości

Oferty współpracy: franczyza / pośrednictwo

.