2017 rok podtrzymał dobrą passę wyników sprzedażowych Open Finance SA i Home Broker SA oraz umocnił ich pozycję liderów rynku pośrednictwa finansowego oraz nieruchomościowego. Obie spółki mogą pochwalić się rekordowymi danymi - sprzedaż produktów finansowych czyli kredytów i produktów inwestycyjnych za pośrednictwem Open Finance SA wyniosła 8,7 mld złotych, co jest wzrostem o 17% w porównaniu do 2016 roku. Natomiast, wartość sprzedanych w zeszłym roku nieruchomości za pośrednictwem Home Broker SA wyniosła 3,5 mld złotych, co jest aż 20% wzrostem w odniesieniu do 2016 roku.

Wysokie standardy obsługi Klientów, ciężka praca, profesjonalizm – to nasza recepta na sukces w 2017 roku. Nie ma co ukrywać – to był trudny i pełen wyzwań czas, zwłaszcza w kontekście nowych regulacji prawnych jak np. ustawy o kredycie hipotecznym czy zmieniających się okoliczności rynkowych – przede wszystkim w kontekście zakończenia programu „Mieszkanie dla Młodych”. Mimo to nasze spółki potrafiły perfekcyjnie dostosowywać się do zmian, nie tracąc na dynamice sprzedaży oraz stale pozyskując nowych Klientów – mówi Przemysław Guberow, Prezes Zarządu Open Finance SA i Home Broker SA.

Podsumowanie czwartego kwartału i całego 2017 roku pokazuje, że nie schodzimy ze szczytu podium, a energia i ambicja naszych zespołów po raz kolejny przyniosły sukces rynkowy. Nie mogę nie wspomnieć o naszych Klientach – to dzięki ich zaufaniu oraz docenieniu naszych usług 2017 rok był tak satysfakcjonujący – dodaje Przemysław Guberow

Mocne wyniki obie spółki odnotowały także w samym IV kwartale 2017 roku. Open Finance SA pośredniczył w sprzedaży produktów finansowych o wartości łącznej 2,1 mld złotych, z kolei Home Broker SA potwierdził swoją pozycję rynkową dzięki pośrednictwu w sprzedaży nieruchomości na kwotę 811 mln złotych. Niezmiennym atutem Open Finance SA pozostaje liczba udzielanych kredytów hipotecznych za pośrednictwem największego pośrednika. Wartość sprzedanych kredytów hipotecznych w całym 2017 roku wyniosła 6,7 mld złotych (wzrost o 18% w stosunku do 2016 roku). Natomiast w IV kwartale ubiegłego roku wartość ta wyniosła 1,6 mld złotych w porównaniu do 1,4 mld w analogicznym okresie w 2016 roku.

Pośrednik odnotował również kolejny rekord w kredytach firmowych. Wsparcie MŚP w finansowaniu oraz bieżącej działalności staje się jednym z priorytetowych obszarów w założeniach biznesowych oraz sprzedażowych spółki także w 2018 roku. 769 mln złotych – tyle wyniosła wartość kredytów zaciąganych przez przedsiębiorców za pośrednictwem Open Finance SA w 2017 roku. To jednocześnie 51% wzrost w stosunku do tego samego okresu w 2016 roku (509 mln złotych). Ostatni kwartał 2017 roku także był satysfakcjonujący w tym segmencie – wartość kredytów firmowych wyniosła 199 mln złotych, w porównaniu do 167 mln złotych w IV kwartale 2016 roku. Z drugiej strony, trudno nie wspomnieć o nieznacznym spadku na poziomie -9% sprzedaży kredytów gotówkowych w 2017 roku vs. 2016 roku (wartość „sprzedanych” kredytów to 840 mln złotych), z uwagi na skupienie uwagi na segmenty rynku generujące mniejsze ryzyko.

Równocześnie, 2017 rok to także okres, w którym Open Finance SA odnotował wzrost sprzedanych produktów inwestycyjnych za pośrednictwem spółki. Wolumen zaoferowanych obligacji, funduszy, ubezpieczeń oraz produktów regularnego oszczędzania wyniósł 364 mln złotych, co jest wzrostem o 25% w porównaniu do 2016 roku. Na uwagę zasługuje zwłaszcza zainteresowanie oraz większe zaufanie Klientów do produktów regularnego oszczędzania, których sprzedaż wzrosła o 50%, porównując 2016 i 2017 rok.

Home Broker SA umacnia swoją pozycję lidera na rynku nieruchomości

Home Broker pośredniczył przy sprzedaży 13 025 transakcjach (zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym) w całym roku, co daje 19% wzrost do analogicznego okresu w 2016 roku. Taka liczba sprzedanych mieszkań w jednym roku jest historycznym rekordem rynkowym. Rozpatrując natomiast wartość sprzedanych nieruchomości za pośrednictwem spółki w 2017 roku to wyniosła ona 3,5 mld złotych, co daje mocny 20% wzrost vs ten sam okres w 2016 rok.

Rynek nieruchomości w Polsce odnotowuje historyczne wysokie wyniki. Sprzedaż nieruchomości stale wzrasta, czemu pomaga ogólna sytuacja makroekonomiczna i sprzyjające uwarunkowania na rynku finansowym jak np. niskie stopy procentowe oraz dobry dostęp do kredytów, ale także ogromna aktywność samych deweloperów - z pewnością przyczyniają się do atrakcyjności i wzrostu zainteresowania Klientów nieruchomościami. Dotyczy to zarówno kupna na tzw. potrzeby własne, jak i kupna nieruchomości jako alternatywy dla lokowania nadwyżek kapitałowych. Nie tracimy takich „okazji”, co dobitnie pokazuje sprzedaż w 2017 roku, w której potrafiliśmy rosnąć jeszcze mocniej niż rynek i kolejny rok z rzędu (po świetnym 2016 roku) utrzymywać w tym obszarze dynamikę godną start-upu, pomimo bardzo dużej bazy i dotychczasowej skali naszego działania – mówi Paweł Komar, Członek Zarządu w Open Finance SA i Home Broker SA. W połączeniu z zaangażowaniem naszych doradców, po raz kolejny sięgamy po tytuł lidera pośrednictwa oraz nie zwalniamy tempa w 2018 roku, który zapowiada się również obiecująco na rynku nieruchomości – dodaje Paweł Komar.

2017 rok to sukces pod kątem pośrednictwa przy sprzedaży nieruchomości na rynku pierwotnym, opiewający na kwotę 2,2 mld złotych. To wzrost o 28% w porównaniu do 2016 roku. IV kwartał 2017 roku to też powód do dumy – wartość sprzedanych nieruchomości wyniosła 488 mln złotych, zaś 468 mln złotych w analogicznym okresie 2016 roku. Ponadto, warto przyjrzeć się również liczbie transakcji na rynku nieruchomości za pośrednictwem Home Broker SA. Przez cały 2017 rok, na rynku pierwotnym, pośrednik wsparł Klientów w wyborze i kupnie wymarzonego „M” uczestnicząc w 8 074 transakcjach. To wzrost aż o 28% vs 2016 roku. W samym IV kwartale ubiegłego roku tych transakcji było 1 786. Kontynuując - rynek wtórny nieruchomości też odnotował znaczący wzrost w 2017 roku. Wartość nieruchomości „z drugiej ręki”, sprzedanych za pośrednictwem Home Broker SA wyniosła 1,3 mld złotych, co jest 9% wzrostem w porównaniu do 2016 roku. Liczba transakcji na tym rynku wyniosła zaś 4 951 (wzrost o 7% vs 2016 rok).

  • Wiadomości

Oferty współpracy: franczyza / pośrednictwo

.