Na reklamy kredytów i pożyczek trafiamy codziennie. „Niskie oprocentowanie”, „tania rata” to jedne z haseł marketingowych, których celem jest przyciągnięcie naszej uwagi i zainteresowania. Czy faktycznie powinniśmy kierować się tylko chwytliwymi zachętami? Na co zwrócić uwagę przy wyborze miejsca, w którym dostaniemy kredyt lub pożyczkę?

Kredyt na miarę moich możliwości

Początek poszukiwań najlepszej oferty kredytowej zaczyna się zawsze od wyboru pomiędzy skorzystaniem z usługi banku a pośrednika finansowego. Czym różnią się te dwie instytucje?

Udając się do pracownika bankowego otrzymamy propozycję kredytu z banku, do którego się wybraliśmy. Osoba przedstawiająca ofertę powinna dobrze znać specyfikację kredytu, o którym opowiada. Podczas wizyty u pośrednika finansowego masz możliwość otrzymania propozycji kredytowych z różnych źródeł, czyli kilku banków lub firm pozabankowych, które znajdują się w ofercie danego biura. To pozwala na przejrzenie różnych ofert, porównanie specyfikacji kredytu takich jak oprocentowanie, koszty czy okres kredytu. Pracownik takiego biura ma narzędzia, które pozwalają jak najlepiej dostosować parametry kredytu do Twoich potrzeb. To duża zaleta, dzięki której nie musisz chodzić od banku do banku, aby znaleźć najbardziej korzystną ofertę kredytową.

Kredyt na 20 tys., kredyt na 50 tys. czy kredyt na 150 tys.? To kolejny punkt, nad którym należy dokładnie się zastanowić przy składaniu wniosku. Aby nie wpaść w finansowe kłopoty i nie myśleć o tym, gdzie szukać pomocy, ważne jest, żeby przemyśleć wszystkiewydatki, na które będą potrzebne nam pieniądze.

fines certyfikowany posrednik finansowyJak mogę rozpoznać zaufanego pośrednika finansowego?

Obecnie na rynku istnieje wiele ogłoszeń różnych pośredników finansowych. Jak wybrać tego, który da nam najlepszą ofertę?

Korzystanie z usług eksperta wymaga często powierzenia poufnych informacji o naszym domowym budżecie oraz niekiedy o problemach finansowych. Nic więc dziwnego, że oczekujemy rzetelnej i zaufanej pomocy, która zapewni całkowite bezpieczeństwo przekazanych danych. Co świadczy o profesjonalnym biurze finansowym? Przede wszystkim certyfikaty, ale też nagrody, dyplomy, wyróżnienia to dowód na wiedzę ekspercką w branży finansowej.

Czym jest Certyfikat Agentów Fines?

Program certyfikacji obejmuje szkolenie z szerokiego zakresu zagadnień z rynku finansowego. Tematy obejmujące podstawy rynku finansowego w Polsce i materiały dydaktyczne przygotowane są z Gdańską Akademią Bankową. Poruszane są takie kwestie jak rola rynku kredytowego w gospodarce oraz rola pośrednika na rynku finansowym. Wszyscy kandydaci są szkoleni na temat prawnych obostrzeń i regulacji prawnych kierujących branżą finansową. To daje nam gwarancję tego, że obsługujący nas pośrednik finansowy zadba o wszystkie formalności i przeprowadzi nas krok po kroku przez cały proces kredytowy posiadając odpowiednią wiedzę.

Wytyczne RODO - czyli RODO w praktyce, zgodnie z którymi działają wszyscy agenci Fines, dodatkowo dają deklarację bezpieczeństwa naszych danych osobowych oraz informacji na temat wszystkich danych wrażliwych przekazywanych pośrednikowi.Przekładając agentom wiedzę na temat funkcjonowania centrum finansowego oraz etyki zawodowej pośrednika finansowego, Fines chce podnosić poziom codziennej obsługi klienta.

Dodatkowo nie musimy martwić się o rozliczenia podatkowe czy formy prawne podmiotu gospodarczego, którego jesteśmy właścicielem. Na szkoleniu agent poznaje podstawowe zagadnienia z tego zakresu, rozumie pojęcia z dziedziny matematyki finansowej.

Co najważniejsze, przychodząc do certyfikowanego biura pośrednika finansowego możemy mieć pewność, że agent posiada szeroką ugruntowaną wiedzę na temat kredytów nie tylko dla osób fizycznych, ale również kredytów dla MŚP, pożyczek pozabankowych, składania dokumentacji kredytowej, zabezpieczenia spłaty kredytów oraz finansowania dla sektora rolnego. Co więcej, znane są mu także zagadnienia takie jak istota ubezpieczeń, podstawy prawne oraz znaczenie nowych przepisów o dystrybucji ubezpieczeń.

Wybierając usługi pośrednika finansowego warto zapoznać się ze strukturą certyfikatu, który upoważnia daną agencję do dystrybuowania produktów finansowych. To daje nam niepodważalne informacje o tym, czego możemy się spodziewać po pośredniku.

fines szkolenie sieci franczyzowej

  • Wiadomości

Oferty współpracy: franczyza / pośrednictwo

.