Branża pośrednictwa finansowego w Polsce z roku na rok rośnie w siłę. W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, w III kwartale 2017 roku członkowie Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF) zanotowali bowiem wzrosty w aż 3 kategoriach produktowych. Od lipca do września największe firmy z tej branży w Polsce pośredniczyły w udzieleniu kredytów hipotecznych na łączną kwotę ponad 4,3 mld złotych, co stanowi wartość o 14% wyższą niż w tym samym okresie 2016 r. Kwartał upłynął jednak pod znakiem kredytów firmowych, których udzielono o ponad 52% więcej niż rok temu.

W tym roku wyraźnie rośnie zainteresowanie Polaków kredytami hipotecznymi. Wynika to z jednoczesnego wpływu kilku pozytywnych czynników. Przede wszystkim mamy najniższe w historii bezrobocie, które według Eurostatu wynosi zaledwie 4,6%. To powoduje, że nie obawiamy się utraty pracy, możemy liczyć na wzrost dochodów i pozytywnie patrzymy w przyszłość. Mamy też rekordowo niskie stopy procentowe, które sprawiają, że kredyty są tanie. Pewien wpływ na zwiększenie zainteresowania wsparciem ekspertów finansowych mogło mieć również wejście w życie ustawy o kredycie hipotecznym.

Adrian Jarosz, Prezes Związku Firm Pośrednictwa Finansowego, Prezes Zarządu Expander Advisors: – Zmiany w procesie uzyskiwania kredytu oraz dynamika rynku nieruchomości w Polsce powodują, że do znalezienia i uzyskania korzystnej oferty potrzeba odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Tym bardziej kluczowa staje się współpraca z zaufanym ekspertem, który nie tylko wskaże dostępne możliwości kredytowania, ale również umożliwi ich bezpłatne porównanie.

Przemysław Guberow, Wiceprezes Związku Firm Pośrednictwa Finansowego, Prezes Zarządu Open Finance S.A.: – Trzeci kwartał 2017 roku to kolejne potwierdzenie, że rynek w Polsce bije rekordy pod kątem zainteresowania Klientów kredytami hipotecznymi. Ożywienie gospodarcze i bogacenie się Polaków przekładają się na prawdziwy boom na rynku nieruchomości. Coraz chętniej nasi Klienci „zapożyczają się” w bankach, aby inwestować w mieszkania – dla siebie, przyszłościowo dla dzieci albo pod wynajem.

Sprzedaż produktów inwestycyjnych

W III kwartale 2017 roku pośrednicy zrzeszeni w ZFPF uczestniczyli również w sprzedaży produktów inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 121,36 mln zł.

Sprzedaż kredytów firmowych

Łączna wartość kredytów firmowych udzielonych za pośrednictwem firm zrzeszonych w ZFPF w III kwartale 2017 r. wyniosła ponad 607 mln zł. W stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, jest to wzrost o aż 52%.

Adrian Jarosz, Prezes Związku Firm Pośrednictwa Finansowego, Prezes Zarządu Expander Advisors: – Rosnąca sprzedaż kredytów firmowych wśród członków ZFPF pokazuje, że przedsiębiorcy decydują się na zewnętrzne finansowanie coraz bardziej świadomie. Chcąc skorzystać z zalet tzw. dźwigni finansowej w rozwoju swojego biznesu, szukają możliwości porównania dostępnych możliwości na rynku i wybrania tych najbardziej korzystnych. 

Przemysław Guberow, Wiceprezes Związku Firm Pośrednictwa Finansowego, Prezes Zarządu Open Finance S.A: – Branża pośrednictwa finansowego aktywnie wspiera przedsiębiorców w poszukiwaniach dodatkowych środków na bieżącą działalność, nowe inwestycje, zakupy czy znajduje korzystne rozwiązania faktoringowe lub leasingowe. III kwartał oraz mocne wyniki sprzedażowe wyraźnie pokazują, że mamy nowy trend na rynku korzystania z usług pośrednika przez mikro i MŚP.

Sprzedaż kredytów gotówkowych

Firmy zrzeszone w ZFPF pośredniczyły również w udzielaniu kredytów gotówkowych o łącznej wartości ponad 512 mln zł.

Wyniki

  • Wiadomości

Oferty współpracy: franczyza / pośrednictwo

.