Pierwsza połowa 2017 roku podtrzymała bardzo dobrą passę wyników sprzedażowych liderów na rynku pośrednictwa finansowego oraz nieruchomościowego. Obie spółki mogą pochwalić się mocnymi danymi - po I półroczu 2017 roku sprzedaż produktów finansowych za pośrednictwem Open Finance wyniosła 4,4 mld złotych. Natomiast, w tym samym okresie, wartość sprzedanych nieruchomości za pośrednictwem Home Broker SA wyniosła aż 1,8 mld złotych.

Z ogromną dumą i satysfakcją publikujemy wyniki za I półrocze 2017 roku. To był trudny początek roku w branży, przede wszystkim pośrednictwa finansowego - pełen nowych regulacji prawnych, zapowiedzi kolejnych zmian na rynku finansowym oraz bankowym, jak i zdarzeń zupełnie niezależnych od nas jak np. szybkie wyczerpanie środków z programu MdM. Mimo to spółki – jak na „jedynki” rynku przystało - odnotowały bardzo dobre wyniki sprzedażowe, zgodne z naszymi założeniami oraz planem – mówi Przemysław Guberow, Prezes Zarządu Open Finance SA i Home Broker SA. Mierzymy jednak wyżej – liczymy, że druga połowa roku także będzie dla nas pomyślna, zwłaszcza, że Open Finance SA doskonale przygotował się do wyzwania, jakim jest nowa ustawa o kredycie hipotecznym, która obowiązuje już od 22 lipca br. oraz znacząco wpływa na regulację całego rynku pośrednictwa – dodaje Przemysław Guberow.

Obiecujące wyniki obie spółki odnotowały także za II kwartał 2017 roku. Open Finance SA pośredniczył w sprzedaży produktów finansowych o wartości łącznej aż 2,3 mld złotych, z kolei Home Broker SA wzmocnił swoją pozycję rynkową dzięki pośrednictwu w sprzedaży nieruchomości na kwotę 879 mln złotych. 

Warto również zaznaczyć, że zarówno wyniki za I półrocze, jak i II kwartał 2017 roku, znacznie wzrosły w porównaniu do analogicznego okresu rozliczeniowego w 2016 roku. W przypadku Open Finance SA, za pierwsze sześć miesięcy 2017 roku wzrost sprzedaży wyniósł 22% w stosunku do tego samego czasu w ubiegłym roku. Co do II kwartału br., to wynik sprzedażowy Open Finance SA w 2016 roku był na poziomie 1,9 mld złotych, zaś w tym roku – 2,3 mld złotych.

Jednocześnie, Home Broker SA także konsekwentnie poprawia swoje wyniki – w porównaniu do I półrocza 2016 roku, wartość sprzedanych nieruchomości za pośrednictwem spółki wzrosła w analogicznym okresie w 2017 roku aż o 33%. Sprzedaż pośrednika nieruchomości też jest wyższa porównując II kwartał 2016 i 2017 roku – w zeszłym roku było to 678 mln złotych, a w tym już 879 mln złotych.

Co należy podkreślić to fakt, że silnym atutem Open Finance SA niezmiennie pozostaje liczba udzielanych kredytów hipotecznych za pośrednictwem największego pośrednika. Wartość sprzedanych kredytów hipotecznych w I półroczu 2017 roku wyniosła 3,4 mld złotych (wzrost o 21% w stosunku do I połowy 2016 roku). Natomiast w II kwartale br. wartość ta wyniosła 1,7 mld złotych w porównaniu do 1,5 mld w analogicznym okresie w 2016 roku.

Open Finance SA odnotował także rekordowy i ponadprzeciętny 87% wzrost sprzedanych kredytów firmowych przy udziale pośrednika w I półroczu br. (393 mln złotych) w stosunku do tego okresu w zeszłym roku (125 mln złotych). Z drugiej strony, trudno nie wspomnieć o niewielkim spadku – 8% - sprzedaży kredytów gotówkowych w pierwszym półroczu 2017 roku vs I półrocze 2016 roku.

Równocześnie, w Open Finance SA nastąpił wzrost sprzedanych produktów inwestycyjnych za pośrednictwem spółki. Wolumen zaoferowanych UFK jednorazowych, obligacji, funduszy, ubezpieczeń  oraz produktów regularnego oszczędzania wyniósł 187 mln złotych w I półroczu br., co jest wzrostem aż o 35% w porównaniu do pierwszej połowy 2016 roku. Na uwagę zasługuje zwłaszcza ponowne zainteresowanie Klientów produktami regularnego oszczędzania, których sprzedaż wzrosła o 133%, porównując I półrocze 2017 i 2016 roku.

Druga ze spółek – Home Broker SA – także umacnia swoją pozycję lidera na rynku nieruchomości publikując bardzo dobre wyniki sprzedażowe. Spółka nie tylko bardzo dobrze wykorzystuje sprzyjający rynek, ale w poszczególnych kategoriach osiąga zdecydowanie lepsze dynamiki niż średnia rynkowa, zwiększając tym samym swój udział w rynku sprzedaży, zarówno nowych, jak i mieszkań z tzw. „drugiej ręki”.

I półrocze tego roku to sukces pod kątem pośrednictwa przy sprzedaży nieruchomości na rynku pierwotnym, opiewający na kwotę 1,1 mld złotych. To wzrost o 45% w porównaniu do pierwszego półrocza 2016 roku.  II kwartał 2017 roku to też powód do dumy – wartość sprzedanych nieruchomości wyniosła 555 mln złotych do 387 mln złotych w analogicznym okresie 2016 roku.

Co więcej, warto przyjrzeć się również liczbie transakcji na rynku nieruchomości za pośrednictwem Home Broker SA. W pierwszych sześciu miesiącach tego roku, na rynku pierwotnym, pośrednik wsparł Klientów w wyborze i kupnie wymarzonego „M” uczestnicząc w  4 248 transakcjach. To wzrost o 42% vs I półrocze 2016 roku. W samym II kwartale br. tych transakcji było 2 146.

W kolejnych kwartałach przewidujemy dalszy rozwój tej kategorii i liczymy na zwiększenie dynamiki. W ostatnim czasie pozyskaliśmy sporą liczbę nowych partnerów - firm deweloperskich - którzy oddają nam do sprzedaży swoje inwestycje, i to na wyłączność! Oprócz tego zwiększamy dynamicznie liczbę nowych inwestycji deweloperskich, żeby uatrakcyjniać ofertę dla Klienta i wchodzimy do mniejszych miast, w których do tej pory nas nie było, świadcząc tam także usługę outsourcingu działów sprzedaży. Pozytywnie kontrybuuje także model „e-baza nieruchomości”, który zarówno wśród deweloperów, jak agentów nieruchomości cieszy się coraz większą popularnością – mówi Paweł Komar, Członek Zarządu Open Finance SA i Home Broker SA. 

Na tym nie koniec - rynek wtórny nieruchomości też odnotowuje stabilny wzrost w 2017 roku. Home Broker pośredniczył przy 2 495 transakcjach w I półroczu, co daje 9% wzrost do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Rozpatrując natomiast wartość sprzedanych nieruchomości za pośrednictwem spółki – także w I półroczu br. - to wyniosła ona 642 mln złotych, co daje 13% wzrost vs ten sam okres w 2016 rok.

  • Komunikaty prasowe

Oferty współpracy: franczyza / pośrednictwo

.